سفارش تبلیغ
خرید بلیط هواپیما، خرید و رزرو اینترنتی ، چارتر، سامتیک
دانش را احراز نکند، مگر کسی که درس خود را ادامه دهد . [امام علی علیه السلام]
 
سه شنبه 95 تیر 1 , ساعت 4:21 عصر

راهنمای خرید فیلتر هوا

برای خرید فیلتر هوا نیز مانند خرید سایر وسایل باید نکاتی را در نظر گرفت. اگر قبل از خرید فیلتر هوا به این نکات توجه نکنید، وقت و هزینه ای که صرف خرید فیلتر هوا می کنید به هدر خواهد رفت. در این مقاله نکاتی را برای خرید و انتخاب صحیح فیلتر هوا برای شما کاربران عزیز ارائه می کنیم. بنابراین توصیه می کنیم قبل از خرید فیلتر هوا حتما این نکات را در نظر بگیرید.

قبل از اینکه یک فیلتر هوا انتخاب کنید باید ابتدا اندازه فیلتر هوا مناسب برای سیستم تهویه خود را تعیین کنید. آسان ترین راه برای تعیین اندازه فیلتر هوا، اندازه گیری فیلتر هوا قدیمی است که در سیستم تهویه مطبوع مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین اندازه فیلتر هوا در دفترچه راهنمای سیستم نیز نوشته شده است. گام بعدی انتخاب فیلتر هوا ست. شما باید فیلتر هوایی را انتخاب کنید که بر طرف کننده نیازهای فیلتراسیون شما باشد. سیستم درجه بندی فیلتر هوا وجود دارد که عملکرد فیلتر هوا را تعیین می کند. این ابزار وزن فیلتر هوا را اندازه گیری می کند و فیلتر هوا را براساس عملکرد آن درجه بندی می کند. علاوه بر اندازه و عملکرد فیلتر هوا بهتر است قبل از خرید فیلتر هوا به شکل و نحوه تمیز کردن فیلتر هوا نیز دقت کنید.

 

نکاتی در مورد اندازه فیلتر هوا:

همانطور که گفته شد برای خرید فیلتر هوا باید دقت داشته باشید که فیلتر هوا با اندازه مناسب و درست را انتخاب کنید.

فیلتر هوا را می توان به دو صورت اسمی و واقعی اندازه گیری کرد. اندازه گیری اسمی اندازه تقریبی فیلتر هوا است که معمولا نزدیکترین اندازه به اندازه واقعی فیلتر هوا است. اندازه گیری اسمی خرید فیلتر هوا را آسان تر می کند. در مقابل اندازه گیری واقعی فیلتر هوا، همان اندازه دقیق فیلتر هوا است. فیلتر هوا همچنین براساس ضخامت نیز اندازه گیری می شود. ضخامت فیلتر هوا از کمتر از یک اینچ تا بیشتر از شش اینچ متغیر است.

توجه داشته باشید که فیلتر هوا باید به درستی به محل خود وصل و نصب شود و باید دقیقا اندازه باشد. اگر فیلتر هوا سست باشد، هوا به جای عبور از فیلتر هوا از اطراف فیلتر هوا گذر می کند در نتیجه کارایی فیلتر هوا به حداقل می رسد.لیست کل یادداشت های این وبلاگ